TEORIA TAŃCA W POLSKIEJ PRAKTYCE

RASZEWSKA-KURSA,H.

Zobacz szczegóły

39,00 zł brutto

39,00 zł za szt.

Ten produkt nie jest obecnie dostępny

Choreologowie i choreolożki oraz krytyczki i krytycy rozpoznawani są poprzez tytuły swoich dzieł. Ich biografie rzadko znają inni. Kuratorzy, menedżerki, producenci, organizatorki stoją zwykle w kulisach. Często nie zauważa się ich pracy – ba, nierzadko na tym właśnie polega jej właściwe wykonanie. Ważne jest, by dostrzec pracę osób wspierających scenę tańca i choreografii, dokumentujących ją, analizujących, popularyzujących i stymulujących jej rozwój. Wysiłek, jaki niepraktycy i niepraktyczki wkładają w zajmowanie się tańcem, niejednokrotnie okazuje się tytaniczny i bywa okupiony poświęceniem porównywalnym z tym, które staje się udziałem artystów i artystek.

Sztuka tańca nie tylko służy wzbogaceniu emocjonalnych przeżyć i intelektualnych doświadczeń widowni, nie tylko stanowi artystyczną wypowiedź twórcy czy twórczyni, lecz jest także obiektem zaawansowanych badań naukowych (zarówno nauk humanistycznych, jak i matematyczno-przyrodniczych i ścisłych) oraz prac analityczno-krytycznych. Taniec i choreografię często postrzega się jako błahostkę, podczas gdy jest to dziedzina sztuki o istotnym znaczeniu, niosąca ze sobą ogrom wiedzy o człowieku i kulturze, w jakiej on funkcjonuje i jaką wytwarza. Chcę popularyzować wiedzę o dorobku osób zasłużonych dla polskiej wiedzy o tańcu i ułatwić docieranie do niej.

Hanna Raszewska-KursaPublikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach „Programu wydawniczego 2018”

Spis treści:

Wstęp

CZĘŚĆ I

Podwaliny. Teoria i krytyka w XX wieku

CZĘŚĆ II

Współczesność. Teoria, krytyka, organizacja

ANEKS

Działania pozasceniczne artystów i artystek (współczesność)

Indeks nazwisk


Wersja językowa : polska
Redakcja/Opracowanie : Hanna Raszewska-Kursa
Wydawnictwo : Universitas
Liczba stron : 284
Format : 150x235 cm

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

TEORIA TAŃCA W POLSKIEJ PRAKTYCE

TEORIA TAŃCA W POLSKIEJ PRAKTYCE

RASZEWSKA-KURSA,H.

Produkty powiązane

Inni klienci byli zainteresowani również następującymi produktami

Produkt dodany do porównania