ANTROPOLOGIA TAŃCA

PETERSON ROYCE,A.

Zobacz szczegóły

44,00 zł brutto

44,00 zł za szt.

Ten produkt nie jest obecnie dostępny

Jest to pozycja założycielska dla nowoczesnego myślenia o tańcu. Będzie stanowić znakomitą całość z inną książką tej samej autorki "Antropologią sztuk performatywnych. Artyzm, wirtuozeria i interprtacja w perspektywie międzykulturowej", opublikowaną wcześniej przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

W swoich badaniach nad tańcem, prowadzonych z perspektywy antropologicznej, Royce łączy własne doświadczenia, związane z tańcem, z wiedzą etnograficzną i wiedzą o kulturze, co pozwala jej sytuować taniec w obrębie innych sztuk performatywnych.
Fundamentalna publikacja dla nowoczesnego myślenia o tańcu. W badaniach nad tańcem, prowadzonych z perspektywy antropologicznej, Royce łączy własne doświadczenia związane z tańcem z wiedzą etnograficzną i wiedzą o kulturze, co pozwala jej sytuować taniec w obrębie innych sztuk performatywnych.

Książka jest klasycznym podręcznikiem dla studentów teatrologii, historii i religioznawstwa, etnologów zgłębiających problematykę rytuałów i obrzędów środkowoamerykańskich, studentów kierunków kulturoznawczych i szeroko pojętej humanistyki, a także praktyków badających taniec "w działaniu" (instruktorów, choreografów) czy specjalistów od terapii tańcem.


Wersja językowa : polska
Redakcja/Opracowanie : A.Peterson Royce
Wydawnictwo : Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Liczba stron : 288

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ANTROPOLOGIA TAŃCA

ANTROPOLOGIA TAŃCA

PETERSON ROYCE,A.

Produkty powiązane

Inni klienci byli zainteresowani również następującymi produktami

Produkt dodany do porównania